Menü Bezárás

Ez a szekció azzal a céllal készült, hogy még a személyes találkozásunk előtt választ kapjon bizonyos operatív kérdésekre.

Fogorvosi szakrendelőnk és annak páciensei zárt közösséget alkotnak. Kifejezetten fontosnak tartjuk azt a klasszikus értékrendet miszerint az orvos-páciens kapcsolata alapvetően a bizalmon és kölcsönös tiszteleten alapul. Az ezzel járó őszinteséggel és rendszeres kapcsolattartással tudjuk biztosítani pácienseink hosszútávú egészségmegőrzését és elégedettségét.

Munkatársaink sokrétű érdekeltségéből kifolyólag (oktatás, igazságügyi szakértés, tudományos aktivitás) saját nyitvatartási és rendelkezésre állási szisztémákat követünk.

A szakmai felkészültségünk mellett tiszteletben tartjuk egyéb kötelezettségeinket is. Ebből kifolyólag számtalan formanyomtatványunk és céges dokumentumunk biztosítja transzparens működésünk és az ön jogi biztonságát.

Szolgáltatásainkkal azok tudnak azonosulni, akik számára egészségük megőrzése, esetleg az egészségromlásuk kompenzálása valódi prioritás, továbbá azonosulni tudnak működésünk alappilléreivel.

Nyitvatartásunk a személyzet biológiai prioritásaihoz igazodik. Ezzel tudjuk biztosítani azt a kipihentséget és a minőségi ellátáshoz szükséges felkészültséget, ami elengedhetetlen a valódi gyógyító tevékenységhez. Amennyiben az Ön munkája megengedi azt a rugalmasságot, hogy az általunk felkínált idősávban vegye igénybe szolgáltatásainkat, abban az esetben örömmel tudunk segíteni.

A rendelőnkben alkalmazott rehabilitációs módszerek az ellátás minőségének maximalizálását szolgálják. Ennek alapja a szaktudásunk folytonos fejlesztése, a tudományosan bizonyított új módszerek bevezetése, és a korábbi kezeléseink nyomon követése. Abban az esetben amennyiben ezek az Ön számára is prioritást jelentenek és kész ennek anyagi vonzatait is vállalni, úgy várjuk jelentkezését.

Szakellátásunkat mindazon pácienseknek biztosítjuk, akik teljes rehabilitációra érkeznek és magukénak tudják érezni működésünk feltételeit, továbbá szakmai irányzatunkat.

Részellátást jelenleg kizárólag szerződött fogorvosi partnereink betegkörének biztosítunk (pl: mikroszkópos endodoncia).

Érkezésekor kollégáink a higiéniai irányelveknek megfelelően megvizsgálják. Amennyiben a Covid kérdőív alapján fogadhatjuk Önt, úgy munkatársaink segítenek a konzultációhoz szükséges előkészületekben. Kérjük, indulás előtt győződjön meg róla, hogy nincs hőmérséklet-emelkedése, továbbá, hogy nincsenek náthára utaló jelei. Fontos, hogy rendelkezzen oltási igazolvánnyal vagy friss PCR teszttel. Szempont az is, hogy az előző időszakban nem kerülhetett kapcsolatba Covidos ismerőssel.

Kérjük, érkezzen egyedül ahogyan azt a miniszteri rendelet előírja. Az előkészítő folyamatokon túlmenően konzultációja előtt több formanyomtatvány kitöltése is vár Önre.

A dokumentáció kitöltése 15-25 percet, míg konzultációja megközelítőleg további 35-45 percet fog igénybe venni. Abban az esetben, ha a helyszínen töltené ki a formanyomtatványokat, úgy kérjük, a megadott időpontja előtt 20 perccel korábban érkezzen. A vizsgálat során feltérképezzük fogait, teljes szájüregét, illetve állkapocs ízületének állapotát. A diagnosztikai vizsgálat részét képezi a daganatszűrés, az intraorális fényképek és szükség esetén kiegészítő radiológiai vizsgálatok elkészítése, továbbá az állcsontokról való minták vétele. A begyűjtött információk birtokában készítjük el kezelési ismertetőjét, amelyet a soron következő találkozásunkkor ismertetünk.

Rendelőnk és munkatársai azt az értékrendet képviselik miszerint a magas minőségű ellátást csak megfelelő előkészületekkel lehet kivitelezni. Ennek fényében minden hozzánk jelentkező és befogadott páciensnek át kell esnie a teljeskörű állapotfelmérésen és szájhigiénés előkészítésen egyaránt. Ez történhet nálunk vagy társrendelőnkben.

1. A konzultációt megelőzően egy adatbekérőt és anamnézis lapot szükséges kitölteni. Ez a klasszikus fogászati dokumentumoknál hosszabb formanyomtatvány, kitöltése olykor 15-20 percet is igénybe vehet.

2. Konzultációnkat követően szükségessé válhat kiegészítő kérdőívek megválaszolása is, annak érdekében, hogy a lehető legjobban Önre szabhassuk kezelését.

3. Rehabilitációs tervének elfogadása után az egyes beavatkozásokról tájékoztatót és beleegyező nyilatkozatot kap.

Minden páciens törvényi kötelezettsége, hogy az orvosi anamnézis kérdéseire válaszoljon. Az Ön saját, családtagjai, a személyzet, és más páciensek biztonsága érdekében, továbbá a kezelések sikeres véghezviteléhez fontos, hogy tudjunk egészségügyi állapotáról. Kérjük, tájékoztassa az egészségügyi személyzetet, amennyiben gyógyszereket szed, tudomása van szervi elváltozásról, betegségről, fertőző betegségről, allergiáról, továbbá, ha várandós, szoptat vagy esetleg korábban átesett bármilyen műtéten.

A szájhigiénés előkészítés lehetőséget teremt további diagnosztikus vizsgálatokra, továbbá olyan egészséges biológiai alapot teremt, aminek köszönhetően az elvégzett kezelések magasabb minőségűek lesznek. Fontos tudni, hogy amennyiben a tisztítást követően a páciens otthoni szájápolása elmarad az elvártaktól, abban az esetben munkánkra nem tudunk szavatosságot vállalni.

Rendelőnk szakorvosi ellátást biztosít azon páciensek részére, akik átestek a diagnosztikai felmérésen és a kezeléseket megelőző fogkőleszedésen. Emiatt sürgősségi ellátást kizárólag a már meglévő és rendszeresen visszajáró pácienseinknek biztosítunk szabad előjegyzésünk függvényében.

Időpontot a „KAPCSOLAT” fül alatti elérhetőségeken kérhet. Tájékoztatjuk, hogy rendelőnk működése eltér a tradicionális fogászati modellektől, ezért a bejövő megkereséseket lassabban dolgozzuk fel és időpontot általában 3-4 hétre előre tudunk biztosítani.

Rendelőnkben lehetőség van készpénzes és bankkártyás fizetésre. Amennyiben egészségpénztári számlát kér azt előre szükséges jelezni. Igény esetén lehetőséget biztosítunk átutalásra is, azonban ez is előzetes egyeztetéshez kötött.

Kezeléseink teljes mértékben önköltségesek és nem számolhatók el társadalombiztosítási keretre.

Egy kezelést tekinthetünk egy adott alkalomnak vagy a rehabilitáció teljes időtartamának. A teljeskörű terápia akár hónapokig is eltarthat, míg egy kezelési alkalom rendszerint 60-120 perces, ám előfordulhatnak több órás találkozások is.

Főbb kezelések időigénye és ütemezése:
Konzultáció: 1 óra
Fogkő eltávolítása: 1 óra
Teljeskörű rehabilitáció: 6-12 hónap (fogszabályozás nélkül)
Gyökérkezelés: rendszerint 2 x 2 óra, a kezelések között 2-3 hét szünettel
Korona/betét: rendszerint 2 x 2 óra, a kezelések között 1-2 hét szünettel
Bioesztétikus restaurátum („modern fogtömés”): 1-2 óra
Szájsebészeti beavatkozás: 1-2 óra

Minden előjegyzést az adott kezelés optimális idejéhez igazítunk, ezért a pontos megjelenés elengedhetetlen. Késés esetén előfordulhat, hogy nem tudjuk kivitelezni a beavatkozást és további alkalmak előjegyzése válhat szükségessé. Ez természetesen meghosszabbíthatja a rehabilitációs időt és emeli a költségeket is.

Rendelőnk kiemelt figyelmet szentel a zavartalan betegellátás megteremtésére, ezért az előre egyeztetett időpontokat 72 órán túl lehet csak lemondani. Ennek köszönhetően tudjuk biztosítani a tervezhető kezeléseket, az előjegyzési időpontok átláthatóságát és a költségek reálértéken tartását. Ebből kifolyólag a 3 munkanapon belül jelentkező átszervezési igény vagy meg nem jelenés díjköteles. Amennyiben a kezelés a páciens ismétlődő ütemezési nehézségei folytán elakad, abban az esetben új feltételekkel tudjuk csak folytatni az együttműködést.

Az üresjárati költség önrészének elkerülése érdekében kérjük, mihamarabb vegye fel velünk a kapcsolatot. Javasoljuk, hogy már a távolmaradás esélyének megjelenése pillanatában (pl. váratlanul beiktatott munkahelyi projektek, esetleg egy kezdődő nátha kapcsán, stb.) keresse ügyfélszolgálatunkat és ne várjon az utolsó pillanatig. A kialakult helyzet áthidalásában akkor tudunk segíteni, amennyiben erre megfelelő idő áll a rendelkezésünkre. Ennek hiányában a felmerülő többlett költségeket nem tudjuk magunkra vállalni.

Egy fog mindaddig menthető, amíg megfelelő mennyiségű csont veszi körbe a gyökereit, továbbá mechanikailag képes megtartani a rá helyezett pótlást. Ebből kifolyólag rendelőnkben szinte sosem húzunk fogat, mert a legtöbb esetben képesek vagyunk a komoly gyulladások gyógyítására és a biomechanikai feltételek megteremtésére.

Kezeléseinket minden esetben megelőzi egy alapos tervezési folyamat. Ennek köszönhetően a páciens partnerként vehet részt a rehabilitációban és váratlan meglepetéseket mellőzve juthat el a céljáig. Beavatkozásaink érzéstelenítésben történnek. Igény esetén pedig lehetőséget biztosítunk a bódításban/altatásban történő kezelésekre egyaránt. Minden esetben nagyításban gyógyítunk és kizárólag innovatív termékekkel dolgozunk. Elvünk, hogy a lehető legtöbb épp foganyagot megőrizzük és a hiány visszaépítését biomechanikai elveknek megfelelően végezzük. Ezek által maximalizáljuk a fog kihordási idejét. Az általunk alkalmazott eljárásoknak köszönhetően az olykor eltávolításra ítélt fogaknak is adni tudunk még egy esélyt.

Az egészségügyi ellátások nagy változatosságot mutatnak. Sok módszer és kivitelezési alternatíva létezik, amelyek közül a páciens választhat. Tény, hogy ehhez megfelelő ismeretekre van szükség, hiszen a marketingen átlátni olykor nehéz. Segítségképpen a gaussi-eloszlás példáját adjuk, ugyanis minden beavatkozásnak van statisztikailag mérhető minőségi eloszlása. A hazai piacon ismertek a kifejezetten pénztárca barát opciók, tömegével érhetőek el ár-érték alapú szolgáltatások és egy szűkebb réteg képviseli a felsőkategóriás megoldásokat. Mi büszkék vagyunk arra, hogy az utóbbiba tartozunk. Ennek ismeretében Önnek szükséges eldöntenie, hogy igényei és lehetőségei mit engednek meg. A leggyakrabban igénybe vett szolgáltatásainkról külön alpontokban is írunk. Amennyiben pontosító kérdéseket szeretne feltenni, abban az esetben kérheti konzultációs szolgáltatásunkat.

A névhasználattal ellentétben tradicionális töméseket nem készítünk, ellenben olyan anatómikus felépítéseket biztosítunk, amelyek nem csak esztétikailag illenek bele a fogszövetbe, hanem funkcionálisan is segítik a rágást, fogmegtartást és fonetikát. Erre abban az esetben van lehetőség, amikor még megfelelő mennyiségű saját foganyag is rendelkezésre áll, illetve az egzakt tervezésnek köszönhető paraméterek mellett tudunk gyógyítani.

Az általunk készített biomimetikus restaurátumok kivitelezésére számos technika létezik, továbbá ezeket többféle, rehabilitációra alkalmas anyaggal lehet kivitelezni. A rendelőnk által preferált tudományosan bizonyított módszerek és innovatív termékek felhasználásával készített direkt felépítések, megfelelő higiénia, kontroll és beigazítások esetén láthatatlanok és sok évig műkődnek zavartalanul. 

Direkt restaurátumoknak (“tömések”) számítanak azon felépítések, amelyek a szájüregen belül készülnek szabad kézzel. Ezek közé tartoznak a nyaki-, rágófelszíni-, éli restaurátumok, továbbá a szabadkezes csücsökborítások.

Szemi-direkt restaurátumok abban térnek el az előzőleg tárgyaltaktól, hogy a felépítést külön sablon segíti, amely lehetővé teszi a nagyobb kiterjedésű foghiányok precíz intraorális elkészítését. 

Fogpótlásnak/fogműnek, vagy elegánsabban indirekt restaurációnak nevezzük azokat a megoldásokat, melyek a fogorvos és fogtechnikai laboratórium közös munkájával készülnek. Ide tartozik a betét, korona, sín, híd és a héj. Ezek készítésére akkor válik szükség, amikor a szuvasodás vagy letörés meghaladja azt a mértéket, amit egy direkt felépítéssel biztonságosan helyre lehetne hozni.  

Anyagtechnológiai, funkcionális és esztétikai szempontok alapján többféle megoldás is létezik. Rendelőnk olyan biológiai szemléletű anatómikus fogpótlásokat készít, amelyek nem csak esztétikailag illenek bele a szájüregbe, hanem funkcionálisan is segítik a rágást, a fogmegtartást és fonetikát. Ez azonban komoly diagnosztikai és tervezési előkészületeken alapszik. Annak ellenére, hogy nincsen véglegesnek tekinthető fogorvosi kezelés, az általunk készített fogpótlások, megfelelő higiénia, kontroll és beigazítások esetén sok-sok évig műkődnek zavartalanul. 

Rögzített fogpótlások választható fogtechnikai megoldásai:
Korona vázak: lithium-dissszilikát, arany, titán, cirkónium esetleg BioHPP
Koronai leplező anyagok: lithium-dissszilikát, hibridkerámia, kompozit
Gyökércsapok: arany, titán, üvegrost
Ideiglenesek: standard, fémerősítéses, üvegszál-erősítéses, közepes- és hosszútávú teherbírású 

A rendelőnkben elérhető mikroszkópos gyökérkezelés kombinált mechanikai és kémiai tisztításon alapul, amelynek célja a gyökércsatornák feltárása és a bennük lévő mikroorganizmusok számának csökkentése. A beavatkozás sikerességi aránya magas, de nem 100%-os, ugyanis léteznek olyan külső tényezők, amelyekre még a gondos orvosi munka sincs hatással. A kezelésre, mint a gyógyulást segítő beavatkozásra érdemes tekinteni, ugyanis az orvosi közbenjárás mellett az anatómiai viszonyokon, az Ön immunrendszerén, továbbá a biofilm tulajdonságán, a fertőzést kiváltó kórokozók ellenállóképességén is sok múlik. Az eljárás összetettsége és eszközigénye, valamint a fogak eltérő állapota miatt a gyökérkezelés akár több alkalmat is igényelhet. 

A sikeres kezeléshez használt anyag – és eszközparkunk az alábbi elemeket tartalmazza:

  • Global mikroszkóp és loupék általi nagyítás,
  • apexlocatorok és endodonciai motorok,
  • endoactivator agitációs készülékek, ultrahang alapú folyadék aktivációs készülékek,  
  • fogászati lézer,
  • ultrahangos preparációs szettek,
  • betört műszerek kiszedésére alkalmas eszközök,
  • steril mikroendodonciai fúrók és microsebészeti kiegészítők,
  • perforációk kezelésére alkalmas anyagok és műszerek,
  • több fertőtlenítő készítmény, számos endodonciai file típus és gyökértömő rendszer az individuális terápia érdekében,
  • rendszeres germicid, ózon és hőkezeléses fertőtlenítés, aszeptikus környezet steril eszközparkkal.

Tájékoztatjuk, hogy a gyógyulási tendenciát nem – vagy nem megfelelően – mutató állapot esetén fokozott gyógyszerelés, esetleg sebészi közreműködés is szükségessé válhat (rezekció/hemiszekció/extrakció).

Megfelelő gyógyulási tendenciát mutató fogak esetén a gyökérkezelés lezárta után rögvest elkezdődhet a fog koronai részének rekonstruálása, amit fogorvosa végez el. Erre legtöbbször biomimetikai elveken nyugvó fogpótlás (pl. betét) készítését javasoljuk. 

Fogainkra jellemző szerzett betegségeket két nagy csoportra oszthatjuk. Mindegyik szociokulturális háttérrel bír, azonban egyik a nem megfelelő táplálkozáshoz, hiányos higiénéhez társított elváltozásokon alapul, míg másik funkcionális eredetű. Az esetek többségében ezek kombináltan jelentkeznek. A funkcionális hiányosságok nem feltétlenül csak a fogak szintjén mutatkoznak meg, hanem fejfájásban, légzési nehézségben esetleg kóros testtartásban is megnyilvánulhatnak. Az ilyen rehabilitációk teljes, az esetek jelentős részében minden fogat érintő kezeléseket igényelnek. 

Az általunk ismert legjobb megoldások életviteli tanácsadással, fogszabályzással és gyógytornával, esetleg logopédus közreműködésével kombinált előkészítésen alapuló ún. komprehenzív rehabilitációkból születtek. Az ideális pozícióba állított fogakat kevesebb ép struktúra feláldozása révén tudjuk előkészíteni a pótlásokhoz, míg a megfelelő izomműködés kialakításával minimalizálható a túlterhelésből származó anyagelfáradás.

Természetesen léteznek alternatív megoldásokra épülő teljeskörű ún. konvencionális rehabilitációk is. Csapatunk, és együttműködő partnereink véleménye is az, hogy ezek használható konstrukciók, azonban biológiai szempontból kedvezőtlenebbek a korábban említett komprehenzív verzióhoz képest. Az ok abban keresendő, hogy a konvencionális esetén a funkcionális rendbetételhez vezető út során a páciens lehetőségeiből és szükségleteiből kifolyólag nem áll módunkban minden ismert, hasznos eljárást igénybe venni, és emiatt nagyobb mértékben támaszkodunk a szervezet alkalmazkodóképességére. Megfelelő arc-test harmónia-, okklúzió-, légzés- és izomfunkció esetén szerencsére sokszor kielégítő eredményt nyújthat a részleges rehabilitáció is. Ilyen esetben kizárólag az életviteli-, táplálkozási- és higiénés hiányosságokra visszavezethető elváltozások helyretételére koncentrálunk. 

A fogorvosi rehabilitációk kapcsán a sikerességet években mérjük. Jelenleg az a célunk, hogy az elkészített munkák kihordási ideje elérje a minimum 10 évet. Ez azonban nem egy automatikusan biztosított időkeret. Az ún. korai kihordási idő számos okra vezethető vissza. Leggyakrabban a hiányos szájhigiéne, az időszakos felülvizsgálatok és utógondozás elmaradása vezet az elkészített munkák korai cseréjéhez. Még a legjobb minőségű restaurátum és fog találkozása mentén is lerakódik lepedék. Emiatt akinek bármilyen jellegű fogorvosi kezelése volt, annak elkerülhetetlen a kezelt betegségeket kiváltó életvitel felülértékelése és a káros szokások leküzdése; továbbá a 3-6 havonta történő kontrollokon és higiéniai kezeléseken, esetleg beigazításokon való részvétel. Ezek hiányában folyamatosan kockázatnak teszi ki rendbe hozott fogait, aminek következménye lehet a kezelések túl korai megismétlése, esetleg fogainak elvesztése, továbbá egészségromlás. A pótlások gyors károsodásának másik oka a funkcióban keresendő. A fogászati termékek között találhatóak olyanok, amelyek túlterhelésre úgy viselkednek, mint egy védőruházat, bukósisak. Ezek a termékek a fogakat, izületeket védve stresszelnyelőek, azonban egy kritikus igénybevétel felett repednek és törnek. A paletta másik végén helyezkednek el a nagyon erős, ellenálló készítmények, amelyek törésállóak, azonban hosszútávon akár káros biológiai deformitásokhoz is vezethetnek. A túlterhelés erejének továbbvezetése a fogak repedését, a fogak körüli csont visszahúzódását, de akár állkapocsizületi panaszokat is eredményezhet. Legjobb tudásunkra támaszkodva a személyes preferenciánk az előbb ismertetett termékcsoportokra irányul, és csupán nagyon indokolt esetben nyúlunk az utóbb tárgyalt lehetőségekhez. Hiszünk abban, hogy szerencsésebb egy fogat többször kezelni, mint egyszer végleges traumának kitenni. 

Érdemes még szót ejteni arról is, hogy a gyógyászati célra fejlesztett termékeink csupán részben imitálják a természetes fogak tulajdonságait. Ebből kifolyólag ezek funkcióban betöltött szerepét időről-időre felül kell vizsgálni, és szükség esetén azokon finomhangolást eszközölni. 

Igen, erre van lehetőség. A kezelési terv módosításának azonban díja van és a már megkezdett beavatkozásokat, illetve a beszerzésre került termékek költségeit, stb. a páciensnek ki kell fizetnie.

A fogorvosi kezelések hosszútávú, ám nem élethosszig tartó megoldások. Egyes beavatkozásokat időről-időre „szervizelni” vagy akár ismételni szükséges. A rehabilitálandó szájüregi kondíciók (pl: fogak, csont, nyálkahártya, higiéne, baktérium flóra, stb.)  között szerteágazó eltérések mutatkoznak, amelyek hatással vannak az elkészült fogművek élettartamára. A szakembereink felkészültsége és a rendelkezésükre álló fejlett technológia sem képes kompenzálni a gyakran kompromisszumos  biológiai tényezőket. A sikerhez a megfelelően képzett orvosi személyzet mellett magasan motivált páciensre is szükség van. Utóbbi megléte esetén, a 6 havi kontrollra visszajáró páciensek számára feltételhez kötött korlátozott szavatosság biztosított. 

A hazai és nemzetközi irodalmi adatok is alátámasztják saját tapasztalatainkat, miszerint a fogorvosi kezelések sikerességi rátája igen magas. Azonban minden fogászati beavatkozás hosszútávú, ám ideiglenes megoldás, amit nyomon követni, beigazítani és szükség esetén ismételni érdemes. Ennek oka abban rejlik, hogy az egészségügyben használt termékek nem képesek arra a biológiai megújulásra és átalakulásra, amelyekre saját szöveteink igen, így idővel ezek elhasználódnak. Következésképpen a páciens életvitelétől függ, hogy bizonyos kezeléseket milyen sűrűn szükséges megismételni. A félévhez kötött kontroll találkozások azt hivatottak szolgálni, hogy időben észrevegyük az olyan elváltozásokat, amelyek ellen a korai stádiumban hatékonyan tudunk fellépni. A kontroll időpontok és a hozzájuk társított higiénés kezelések, továbbá funkcionális adaptációk elmulasztása nagymértékben csökkentik a fogpótlások megtarthatóságát, emiatt kihagyásukat nem javasoljuk.

Minden páciensünk a partnerünk mindaddig, amíg az elkezdett rehabilitáció folyamatban van. Szüneteltetés esetén az előzetes kezelési ajánlat 6 hónap elteltével veszti érvényét.

A már teljes rendbetételen átesett pácienseinket örömmel visszavárjuk a féléves kontrollokra és higiénés kezelésekre. Azon páciensek akik elmulasztják ezt a kötelezettségüket, azok 2 év elteltével archiválásra kerülnek és számukra nem tudjuk biztosítani az automatizált együttműködést.


Amennyiben betekintést szeretne nyerni a munkáinkba, abban az esetben nézzen körül szakmai galériánkban!